Anasayfa / Yazılım / Skype’ta çoklu hesap açma (Birden fazla hesap açmak)

Skype’ta çoklu hesap açma (Birden fazla hesap açmak)

Skype’ta birden fazla hesabı nasıl açarım diyorsanız, çözümü haberimizde!

Bildiğiniz gibi dünden itibaren Windows Live Messenger artık kaldırıldı ve yerini Skype aldı. Skype kullanan kullanıcılar bu durumdan çok rahatsız olmasa da MSN’den başkasını kullanmayan birçok kişi Skype konusunda oldukça zorlandı. Ne kadar aynı özellikleri Skype’da bulsalar da MSN’nin sağladığı bazı avantajlar Skype’ta yok. Bunlardan biri de çoklu oturum açma.

Aslında MSN’de de çoklu oturum açma yoktu ama MSN Plus gibi bazı araçlarla bu mümkün oluyordu. Plus aynı uygulamayı Skype’da yapmıyor. Ancak bu durum Skype’ı çoklu açamayacağınız anlamına gelmez.

 

Kuracağınız bir küçük program ile birden fazla Skype hesabını aynı bilgisayarda açmanız mümkün. Bu araç, Çoklu Skype Açma (Multi Skype Launcher). Şimdi sizlere bu aracı nasıl kurup Skype’ta çoklu hesap açabileceğinizi anlatacağım.

İlk önce buradan bu programı indiriyoruz. Çoklu Skype Açma -Multi Skype Launcher

Program kurulduktan sonra ekran açılıyor. Ekranda bulunan add butonuna tıklıyoruz. Burada çıkan ekrana Skype hesabınızı ve şifrenizi yazıp tamam diyorsunuz. Bu yöntemle istediğiniz kadar hesabı ekliyorsunuz.

1367465851_multi-skype-launcher-01-700x532-kopyala

Daha sonra Skype açmak istediğinizde bu programı açıp açmak istediğiniz hesabın üstüne çift tıklıyorsunuz. Böylece ikinci Skype penceresi açılıyor.

1367465874_skype1

Ayrıca Skype’ta da bir ayar yapmanız gerekiyor. Skype penceresinde bulunan araçlar > seçenekler de bulunan ayarlardan Skype’ı Windows ile birlikte başlat seçeneğini kaldırmalısınız.

1367465903_multi-skype-launcher-04-625x535-kopyala

Bu konuyla ilgili anlamadığınız yerler olursa yorum bölümünden sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Pc & Sistem Uzmanligi ve Teknolojiye Dair Herşey..

↑ Grab this Headline Animator

Hakkında admin

Bakmak İstermisin ?

Akıllı telefonunuzun kilidini gülerek açın!

Google’ın yeni aldığı patent, telefonunuzun kilidini yüzünüdeki değişik ifadelerle açmanızı sağlıyor. Teknolojinin gelişmesi ile bütün …

Bir Cevap Yazın